parfémy

Parfémy Elizabeth Arden

Krásná vůně parfémů značky Elizabeth Arden je pro vás určitě již známá věc. Na trhu s vůněmi není nováčkem a ještě nedávno se prodávala i v běžných kosmetických kamenných obchodech. Dnes ji ovšem naleznete spíše na internetových stránkách s kosmetikou, jako je například Notino.cz.

O parfému od značky Elizabeth Arden jsem už jednou zde psala, ale myslím že stojí zato i zmínit něco více o samotném vzniku a historii značky. Co je na parfémech Elizabeth Arden velmi oblíbené je nejen jemná vůně květin a snad nejvíce opěvované kolekce vůní se zeleným čajem, ale je to i cena. Která je oproti jiných značkovým parfémům opravdu bezkonkurenční. Navíc ani množství parfému v jednotlivých flakóncích nikoho nezklame, protože běžných 100 ml toaletní vody stojí okolo 300- 350 kč.

Green Tea_jpg

Co je ale pro vás asi trochu záhadou, nebo spíše neprobádaným územím je samotná historie značky, která je překvapivě dlouhá a zajímavá.

O značce Elizabeth Arden

Značku parfémů a kosmetiky založila kanadsko-americká podnikatelka Elizabeth Arden v roce 1910. Teprve se schylovalo k první světové válce a právě v této době byl průmysl na vrcholu. Elizabeth Arden, byla nejen podnikatelkou, ale i poradkyní v oblasti krásy a co více, byla bojovnicí za ženská práva.

Založila svůj první salon na Páté Avenue v New Yourku a zde prodávala nejen vůně, ale i make-up, který nebyl ještě v této době pro ženy tak známý, nebo tak požívaný, jako například dnes. O tom, že byla Elizabeth Arden velmi podnikavou ženou svědčí i to, že v době druhé světové válce vyvíjela kosmetiku pro ženy sloužící v armádě a snad i díky tomuto se jako jedna z prvních žen stala tváří obálky magazínu Time.

S postupem času, začala její značka vyrábět kosmetiku, při jejíž výrobě bylo uplatňováno různých vědeckých inovací. Například samotná Elizabeth často apelovala na všechny ženy i dívky aby hydratovaly svou pleť! Díky svému přístupu ke kráse se stala jednou z představen kyň holistického přístupu ke kráse.

Její kosmetické výrobky a především její parfémy jsou prodchnuty láskou ke kráse, ale i láskou k přírodě, která hraje v mnoha vůních této značky hlavní roli.